Ekonomi

Bitexen nedir? Bitexen Yasal mı? Bitexen Nasıl Kayıt olunur

Bitexen nedir?

Bitexen kripto para borsası Türkiye’de faaliyet göstermekte olan fitech şirketi olarak geçmektedir. Bitexen Teknoloji A.Ş adı altında geliştirilen kripto para alım-satım-transfer platformu olarak bilinmektedir. Ofisleri İTÜ ARI Teknokent’te  yer almaktadır. Bitexen kendi içerisinde çıkarttığı EXEN Coin adında coinleri bulunmaktadır.

Bitexen Kime Ait?

Bitexen kripto para borsası sahibi Murat Çelik, Mutlu Dağdelen, Mehmet Fatih Bilgin ve Ahmet Kürşat Duygulu tarafından 2018 yılında Türkiye’de faaliyete geçmiştir. Şu anda günümüzde yönetim kurulu başkanı olarak ise Kemal Cenk Erdem olarak bilinmektedir.

Bitexen Yasal mı?


Bitexen Yasal mı?
Soruları elbette hafızalara gelmektedir. Türkiye’de kripto para alım, satım, transfer gibi durumların henüz bir usulsüzlüğü bulunmamaktadır. Bunun için bitexen yasal diyebiliriz. Yasal bir biçimde kullanıcılarına hizmet vermekte olan Bitexen, aynı zamanda Türkiye’de bulunan bankalar ile çalışmaktadır. Türkiye Bankaları ile çalıştıklarından dolayı dilediğiniz kadar türk lirası yatırabilir ve kripto para satın alabilirsiniz.

Bitexen Güvenilir mi?


Bitexen güvenilir mi? Yoksa değil mi? Bitexen, günümüzde ismini sıklıkla duyduğumuz anti virüs programı olan Kaspersky tarafından güvenlik denetimlerine tabii tutulmuştur ve bu denetimleri başarıyla geçmiştir. Kripto para güvenilir mi? Çalınır mı? Gibi birçok soru ile karşı karşıyaysanız eğer ki; Her kripto para platformunun koruması farklıdır. Kaspersky ünlü siber güvenlik uzmanlarından oluşmaktadır ve denetimleri oldukça ağırdır. Bitexen CEO’su Yahya Tuğyan Erdem, bu konuyu yakından titizlikle takip ettiğini, güvenlik korumalarını en üst seviye de tuttuklarını dile getirmektedir.

Bitexen Güvenlik Uygulamaları


Bitexen tarafından geliştirilmiş olan bazı güvenlik uygulamaları yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi ise iki faktörlü kimlik doğrulaması diyebiliriz. İki faktörlü kimlik doğrulaması sayesinde giriş yaptığınız herhangi bir yerde dahi şifrenizden sonra mobil cihanızından onay vermeniz gerekmektedir. Bu sayede hesabınız daha güvenli konuma gelmiş olacaktır. Bitexen güvenlik konusunda bir önceki başlıkta bahsettiğimiz gibi oldukça profesyonel şekilde yaklaşmaktadırlar.  Bitexen SMS ile giriş yapabilirsiniz. SMS ile girişi etkinleştirdiğiniz durumda herhangi bir tarayıcı, mobil cihazdan giriş yapmaya çalıştığınızda Bitexen’e kayıt olurken kullandığınız cep telefonunuza SMS ile kod gitmektedir. Gelen kodu girdikten sonra kripto para borsasında bulunan cüzdanınıza erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir