Ekonomi

Binance nedir? inance ne zaman kurulmuştur? Binance kurucusu kimdir?

BİNANCE Özet

           Günümüzün en çok konuşulan konularından birisi şüphesiz ki kripto paralar. Kripto paralara ilgi her geçen gün arttıkça en çok sorulan sorulardan birisi Binance nedir oluyor. Binance nedir? Güvenilir midir?

Binance nedir?

    Binance, Hong Kong merkezli, kripto para birimleri için platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Binance, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Birçok çeşit kripto para birimlerinde ticareti mümkün kılar.

 Binance nedir sorusunun ardından Binance kim kurmuştur? Nerede kurulmuştur soruları akıllara geliyor.

Binance ne zaman kurulmuştur? Binance kurucusu kimdir?

 Binance, 2017 senesinde kurulan Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır. Kurucusu CEO Changpeng Zhao’dur. 2017 senesinin yaz aylarında hizmet vermeye başlayan bu platform, 2018 ocak ayı itibariyle 1,3 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak en büyük kripto borsası olmuştur. Şirket Çin merkezli olup tüm sunucularını ve genel merkezini, Çin hükümetinin kripto para ticaretiyle ilgili yasaklarından hemen önce Japonya’ya taşınmıştır. Şu an Tayvan’da da birçok ofisleri bulunmaktadır.

Binance güvenilir midir?

   Binance’in yapısını incelediğimizde oldukça karmaşık ve çok katmanlı bir güvenlik duvarı olduğunu görüyoruz. Saniyede yaklaşık 1,4 milyon alım satım işlemi gerçekleşen bu sistemde gerçekleşiyor. İşlem hacmi bakımından en iyisi, alım satım işlemlerinin büyük çoğunluğunun gerçekleştiği platform güvenli mi? Binance güvenilir midir?

  Bu sorunun cevabı kuşkusuz ki evet. Binance, en güvenilir coin siteleri arasında ilk sıradadır.

Binance’in  Avantajları

 Binance platformunun güvenli olup olmadığı sorusundan sonra en çok merak edilen başlıklardan biri de Binance’in avantajlarıdır.

                1-Güvenlik Sistemleri:

         Binance, çok katmanlı güvenlik duvarlarına sahiptir. Ancak kullanıcıların yatırımlarını, varlıklarını korumaları için başka yollar da mevcuttur. Olası hacker saldırıları için kullanıcıların varlıkları,“SAFU” denen cüzdanlarda muhafaza ediliyor.

              2-Yüksek İşlem Hacmi:

         Her gün milyonlarca Binance kullanıcısı milyar dolarlık işlemler gerçekleştiriyor. Peki bu durum nasıl bu kadar iyi? Bunun sebeplerinden birisi satmak istediğiniz kripto para için her zaman alıcı bulabiliyor olmanız.

           3-Düşük Komisyon Ücretleri:

           Her kripto borsasında, alım satım işlemlerinden belli bir komisyon kesilir. Binance’da ise bu komisyon çok düşüktür. Binance’in kullanıcılar tarafından bu kadar sevilmesinin en büyük sebeplerinden birisi budur.

            4- Hızlı para çekme ve yatırma

          Ziraat Bankası veya Garanti Bankasından havale işlemiyle para yatırmak çok kolay. Dilerseniz başka bankalar aracılığıyla da para çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Hangi Ülkenin Borsası?

     2017’de Hong Kong’ta kurulan Binance Çin hükümetinin kripto parasıyla ilgili agresif söylem ve tutumları üstüne merkezi Malta’ya taşınmıştır. Binance, Malta ülkesinin borsası kabul edilse de tam olarak herhangi bir ülkeye ait olduğu söylenemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir