Ekonomi

BMW modelleri ve BMW 2023 model araç fiyatları


BMW Marka Araçlar

Ülkemizde zengin kişilerin en çok tercih ettiği araba markalarından olan BMW marka arabalar lüks segment olmasına rağmen, genç kesime daha çok hitap etmektedir. Tüm modellerindeki tasarımlarda sportif bir yapı hakimdir.

Sportif ve lüks araçlar, sağlam motor ve fiyat gibi etkiler birleşince oldukça sağlam bir yapı ortaya koyan BMW bir çok üst sınıf araçta olduğu gibi yüksek fiyatı ile dikkat çekmektedir. Araç kullananların hayali olan BMW marka araçlar, iç ve dış donanımlarının sağlamlığı ve teknoloji ile uyumlu bir tasarımın birleştiği arabalardır. Her insanın bir kez kullanmak istediği ve hız limitlerini zorlamayı hayal ettiği bu Alman yaratısı ürünler, ülkemizde de sık sık kullanılmakta ve lüks kesimin ilk tercihleri arabasındadır. Mercedes için patron arabası diyenler, BMW için patronun oğlu arabası yakıştırmasını yaparak, daha sportif ve genç bir tasarıma sahip olduğunu vurgularlar.

Ülkemizdeki ÖTV ve diğer vergilerin çok yüksek olması nedeniyle sadece üst sınıfa mensup insanlar tarafından satın alınabilen bu marka da, bir çok kişinin marka bağımlılığı ya da tarzına uygun olduğu için tercih ettiği markalardandır.

BMW Araçların Fiyatları

BMW marka araçların fiyatları Mercedes ve Audi gibi emsal markalara oranla biraz daha düşük olmasına rağmen, özelliklere ve modele göre değişiklik göstermektedir.

En düşük modelinin 1.5 milyondan başladığı BMW marka arabalar, özellikleri arttıkça artan bir fiyat skalasına sahip olmasına rağmen, en düşük modelinde bile kaliteyi ve lüksü hissetmek mümkün olmaktadır. Bir çok araç gibi BMW marka araçlar da ikinci el piyasasında daha uygun fiyatlara alınsa da, bir çok kişi yurt dışından araç alarak, belirli bir süre ülkemizde kullanıp satmayı tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir