Ekonomi

Gürcistan İkinci El Araba Fiyatları


Gürcistan İkinci El Araba Fiyatları

Gürcistan araba fiyatları ikinci el listesi aracın markasına ve modeline değişmekle birlikte, ülkemizden çok daha ucuzdur. Daha doğrusunda değerinde satılan Gürcistan’daki fiyatlar, aracı gerçek değerinde almanıza imkan tanır.

İkinci el araç fiyatlarının  dolar üzerinden satıldığı ülkede, ülkemizde 1milyona satılan BMW, orada 500 bine satın alınabilmektedir. Bu avantaj araç kullanım süresinin 6 aydan 2 yıla çıkması ile daha da tercih edilmesine neden olmaktadır.

Gürcistan ikinci el araç fiyatları oldukça uygun olan seçeneklerle Türkiye’den bir adet araç almanız yerine iki araç alabilmenizi sağlayacak kadar uygundur.

Neden Gürcistan Daha Ucuza Araba Satıyor?

Gürcistan’da ülkemizdeki gibi ağır vergiler uygulanmamaktadır. Bu yüzden araçlar değerinde satılmakta ve fazladan vergiler ödemek zorunda kalınmamaktadır.

Örnek vermek gerekirse BMW 530 2011 model bir araç Gürcistan’da 26 bin dolara satılmasına rağmen ülkemizde 1,5milyon civarı satılmaktadır. Bu da aradaki farkı ortaya çıkarır. Araç almak için ülkede 6 ay oturmuş olmak gerekir. İş nedeniyle sık gelip gidenler bu yöntemle araç sahibi olmaktadır. İkinci el araç fiyatları Gürcistan ve Batum’da 11 bin dolardan başlamaktadır.

Marka ve modele göre artan fiyatlar, ülkemizden çok daha ucuzdur. Araçların sadece fiyatları daha düşüktür ve bütün diğer özellikler aynıdır.

Evrak İşleri Çok Mu Karışık?

Evrak işleri bir gün içinde halledilebilecek kadar kolay. Ayrıca 6 aylık bir ikamet süreci sonrası her türlü işlemi kolayca yapabilirsiniz. Satın aldığınız ikinci el aracı, Gürcistan’a gitmeden de satmanız kolayca mümkün olmaktadır.

Her açıdan karlı bir satın alma süreci yaşayacağınız bu ülkede, istediğiniz model aracı neredeyse yarı fiyatına satın alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir