Sağlık

Aile Hekimi Randevu Alma (mhrs)

Aile Hekimi Randevu Alma

Kişinin ikamet ettiği bölgede nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçedeki kendi adresine en yakın olan sağlık kuruluşunda kendi adına belirlenen ve ilk tanı sağlık hizmetlerini alabileceği kişiye aile hekimi denir. Aile hekimi ailelere sağlık bakanlığı tarafından belirlenir. Hemen hemen herkesin bir aile hekimi vardır. Ailede bulunan anne, baba ve çocukların ücretsiz olarak hizmet alabileceği bir kuruluştur. Bu hizmetten yararlanabilmek için Aile Hekimi Randevu Alma operatörlerinden faydalanabilirsiniz.

Sağlık hizmetlerinin daha iyi hizmet verebilmesi ve hem hekimlerin hem de vatandaşın daha rahat şartlarda muayenesinin yapılmasını sağlayan randevu sistemi son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Çok erken saatlerde kalkıp sıra beklemek yerine alo 182 çağrı merkezini arayarak Aile Hekimi Randevu Alma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Muayene olmak istediğiniz tarih ve saati belirtmeniz doğrultusunda sıra beklemeden ve çok zaman kaybetmeden kendi randevu saatinizde giderek tüm işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlar.

Sistemin daha da gelişme göstermesi ile birlikte birçok sağlık kuruluşu kendi bünyesinde hazırlamış olduğu internet üzerinden randevu açma talepleri de mevcuttur. İsteğinize bağlı ve hangisi kolayınıza geliyorsa Aile Hekimi Randevu Alma için dilerseniz telefondan, dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de randevu almadan da hekiminize ulaşmanız ve muayene olmanız gayet kolaydır. Sağlık ocağı, poliklinik ve devlet hastaneleri gibi tüm sağlık hizmeti veren kuruluşlarımız için almak istediğiniz randevunuzu en sık kullanılan alo 182 hattından gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir